chlamydia

Candidoza

Postata de miha_mika cu 12 ani in urma.

daca ambii parinti sant infectati, exista vreun risc sa se imbolnaveasca copilul(1 an)?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Evident, da. Mai multe info aici: //sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/infectia-cu-chlamydia-trachomatis_1115

Medic Epuran

acum 12 ani

Chlamydia este o bacterie care se transmite exclusiv pe cale sexuală sau de la mama la făt (o mamă infectată poate transmite infecţia copilului ei în timpul naşterii, între 50 şi 70% dintre copiii născuţi de mame infectate fiind infectaţi la naştere).