chlamydia

Candidoza

Postata de Angel Blue cu 12 ani in urma.

buna seara...
este eficient medicamentul RULID,impotriva chlamydiei?
bacteria din cate am inteles este in prima faza,adica1/8,imi puteti explica acest detaliu...
va multumesc!

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Cred ca este bun,vad ca are in componenta ca substanta activa roxitromicina,si cu un spectru larg de actiune..urmati tratamentul,numai daca acesta a fost dat de medic..refaceti analiza,iar daca in continuare este prezenta,puteti urma un tratament pe baza de Doxiciclina sau Azitromicina,acestea sunt antibioticele mai uzuale in astfel de afectiuni,dar nu inainte de a cere si parerea unui specialist..trebuie ca si partenerul sa urmeze tratament,si protectie pana la vindecare..sanatate