chlamydia

Candidoza

Postata de m1a2r3y4 cu 14 ani in urma.

a avut cineva asa ceva/daca da cum ati scapat/ce tratament ati facut

Raspunsuri (6)

Romaniac

acum 14 ani

Vezi aici...
[url]//sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/infectia-cu-chlamydia-trachomatis_1115#Tratament[/url]
Oricum , indicat este sa consulti un medic.Trebuie in primul rand sa fii sigur(a) de diagnostic.
Sanatate !

raluca

acum 14 ani

Buna,
Ca sa scapi de aceasta infectie numai doctorul iti poate spune ce tratament sa urmezi. Nu este bine sa te iei dupa fiecare sau sa iei leacuri babesti. Mergi la medic sa-ti dea un tratament adegvat si apoi daca ai contat cu prietenul ar fi bine sa ia si el un tratament. Degeaba il urmezi tu singura, este indicat sa-l ia si partenerul tau. Pe curand

Citat:
a avut cineva asa ceva/daca da cum ati scapat/ce tratament ati facut

m1a2r3y4

acum 14 ani

da am fost la 2 medici care miau dat tratamente diferite si degeaba.nu mai am scurgere decat ffff putin dar in schimb am dureri si usturimi la contact si un miros neplacut.sunt casatorita de 6 ani dar nu am avut probleme.va pup si ms pt sfaturi

Sheila

acum 14 ani

esti sigura ca e doar chlamydia si nu ai si o rana ceva, in mod normal daca ai urmat un tratament bun durerile ar trebui sa dispara, fa si o ecografie (daca nu ai facut deja) si vezi sa nu mai fie si altceva
numai bine

m1a2r3y4

acum 14 ani

ecografie nu am facut ca niciunu din cei oi medici nu mia recomandat.cand leam zis daca e nevoie sa fac si o ecografie au spus ca nu ma ajuta la nimic i ca nu am rana dar eu ce sa mai zic.ms mult

Adrienne

acum 14 ani

Dupa fiecare runda de tratament [facuta si de partener] se repeta analiza si daca problema persista [dispare greu], eventual se repeta acelas tratament sau se incearca altceva, medicul hotaraste. Oricum, se considera ca ai scapat doar in momentul in care nu mai apare in secretie.