Ce tratament sa mai folosesc pt colpita?

Candidoza

Postata de MAYAMAYA cu 14 ani in urma.

Ce tratamente sa mai folosesc pt colpita? Am folosit flagyl, cervugid, lomexin, antibiotice....am fost internata.....nu stiu ce sa mai fac....de un an nu ma pot vindeca
Ajutati-ma, va rog!

Raspunsuri (7)

angel_crys

acum 14 ani

Buna.Eu de 2 ani ma confrunt cu o candida de care nu reusesc sa mai scap.dupa tratament 2,3 zile ma simt bine si apoi o iau de la capat cu doctori,tratamente.la 4 medici am fost tratata si tot degeaba.nu stiu ce as mai putea face k sa scap de candida.am facut toate analizele si antibiograma,am luat tratamentul dupa antibiograma si tot degeaba.a reusit cineva sa se vindece de candida?cred k organismul meu e slabit si nu mai reactioneaza cu tratamentul decat f.putin.astept mesajele voastre!sanatate multa!

colnago

acum 14 ani

La un tratament naturist nu v-ati gindit? Va pot oferi, eventual, daca va intereseaza

MAYAMAYA

acum 14 ani

Mi-au gasit strptococ spp......din cate am inteles, acest microb apare des, dar dispare foarte greu....dupa data de 1 aprilie trebuie sa ma duc la medic din nou...pt un alt tratament!

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Pentru a te trata de candida este necesar un tratament complex care sa vizeze neaparat si imunitatea. Importante de asemenea sunt dieta si modul de viata.
Sanatate !

MAYAMAYA

acum 14 ani

Multumesc mult pentru raspunsul dvs!

denisa

acum 9 ani

La a acest diasnostic mi-a dat d-na doctora lomexin si orur...(asta nu stiu sigur) si am scapat in 3 zile. Pe cuvant.

denisa

acum 9 ani

La a acest diasnostic mi-a dat d-na doctora lomexin si orur...(asta nu stiu sigur) si am scapat in 3 zile. Pe cuvant.