ce tratament sa iau?

Candidoza

Postata de roxana-bc cu 11 ani in urma.

sunt insarcinata si am aproximativ 4 sapt. vaginul este rosu, simt ca si cum ar pulsa si am o scurgere urat mirositoare de culoare alba. ce tratament sa iau?

Raspunsuri (6)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti neaparat la medicul ginecolog care va urmareste sarcina, pentru ca se poate sa fie vorba despre o candidoza.

Automedicatia este periculoasa in general, mai ales in sarcina!

roxana-bc

acum 11 ani

inainte de a ramane insarcinata am avut candida si am luat tratament 5 zile. nu sunt in orasul meu pt a merge la medicul ginecolog, va rog spuneti-mi ce sa iau.

Sigada

acum 11 ani

Asa cum v-am spus si in mesajul anterior, automedicatia in sarcina este periculoasa. Trebuie sa va vada un medic ginecolog pentru a stabili diagnosticul si un plan de tratament care sa nu dauneze fatului.

Puteti merge la o camera de garda obstetrica-ginecologie unde sa beneficiazi de un consult de specialitate.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tratamentul se prescrie numai in urma consultului de specialitate!!

mary

acum 10 ani

am o scurgere vagcinala cu miros urit ce posibilitate este sa scap de ia si ce tratament pot sa iau va ror daca puteti sa mi ras

ticaradiana

acum 9 ani

am scurrgere ma puteti ajuta