ce tratament imi recomandati?

Candidoza

Postata de ramona286 cu 13 ani in urma.

de cateva luni mi-a aparut o scurgere alb verzuie e uneori, mancarimi in zona labiilor si usturimi in timpul si dupa contactul sexual, am facut tratament cu ovule canesten 3 zile si ovule viviflor 6 zile, dar simptomele nu au disparut.

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Este vorba de o BTS. Ati facut proba de secretie si dvs si partenerul? Partenerul a urmat tratamentul recomandat de dermato-venerolog? Ati avut contact protejat in general si deloc in timpul tratamentului? V-ati intors la ginecolog daca tratamentul nu a functionat?

ramona286

acum 13 ani

nu am facut nici eu , nici sotul meu, o proba de secretie pt ca dr ginec nu a considerat-o necesara si din aceasta cauza n-am mai mers sa ii spun ca tratam nu a functionat. am facut doar testul papanicolau si rezultatul e ok. fara contact sexual in timpul tratamentului

Iuli

acum 13 ani

Consultati amandoi un medic dermato-venerolog serios. Aveti scurgeri anormale, mancarimi, usturimi si giencologul nu considera proba necesara??? Eu in locul dvs as schimba ginecologul. Stiti poate ca bolile din sfera genitala lasate netratate sau tratate gresit atat la barbati cat si la femei pot da infertilitate.

Dr. Alice Sirb

acum 13 ani

O vaginita este provocata de cele mai multe ori de o infectie cu bacterii sau ciuperci. Simptomele dvs sunt cel mai probabil determinate de trichomonas. Aceasta vaginita se trateaza atat local cat si sistemic, bineinteles cu tratament pentru partener in mod obligatoriu.Cel mai indicat ar fi sa mergeti la ginecolog , este singurul in masura sa va trateze in astfel de situatii.

ramona286

acum 13 ani

multumesc pt raspunsuri

Bunea Mariana

acum 10 ani

W

Andrei Serban

acum 7 ani

Buna ziua!Am si eu o problema de sanatate imi curge un lichid albicios din penis cand dorm,dar e normal la virsta de 18 ani sa-mi se intample asa ceva...va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati la un medic specialist sau chiar si un tratament.Va multumesc!!!

Andrei Serban

acum 7 ani

Buna ziua!Am si eu o problema de sanatate imi curge un lichid albicios din penis cand dorm,dar e normal la virsta de 18 ani sa-mi se intample asa ceva...va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati la un medic specialist sau chiar si un tratament.Va multumesc!!!