ce tb sa fac?

Candidoza

Postata de Loredana138117553 cu 15 ani in urma.

m-am tratat pt vaginita cu ciprofloxacin,lomexin ovul,carpicon si tamtum rosa plicuri desi rezultatul final a fost vaginita cu candida.din cauza ca nu mai prezentam mancarimi nu mi-a mai prescris nimic doctorul.Este normal?sau ar tb sa consult alt doctor?

Raspunsuri (1)

Florian Alex

acum 15 ani

De obicei, tratamentul prelungit cu un antimicotic necesita antimicotic pentru a preveni candida. In cazul in care candida nu are manifestari acute, medicul a considerat ca stadiul in care candida se manifesta la nivel genital nu este patologic. In mod normal, candida se afla in organismul nostru, doar in anumite momente cand se dezvolta in exces este necesar tratamentul.