Ce semnifica aceste bubite rosii?

Candidoza

Postata de Utilizator11713991375 cu 4 saptamani in urma.

Nu știu ce sunt astea ?
Soțul meu a avut ciuperca pe penis

Avea penisul uscat și avea ca coaja....
ia dat tratament la terminat de 1 saptamana
Acum ia apărut din nou niște bubițe roșii și niște liniuțe roșii pe penis...bubițele nu prea ies la evidență...penisul e roșu ușor...nu este inflamat
Nu îl mănâncă.....ce ar putea fi ?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Aceste bubite rosii si linii pot fi un semn al unei infectii, iritatii sau al unei posibile reactii alergice. S-ar putea sa fie o alta ciuperca sau alta problema de piele. E de asemenea foarte posibil ca acestea sa fie o reactie la tratamentul pe care l-a avut.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/cauzele-aparitiei-punctelor-petelor-rosii-de-la-nivelul-penisului_17958
sfatulmedicului.ro/Sifilis--Infectia-cu-Treponema-pallidum-/sifilisul-congenital-generalitati_250

Utilizator11713991375

acum 3 saptamani

Am fost cu el azi la urgenta pentru ca nu mi se părea în regula...avea penisul mov/violet și într-o dimineață să trezit ca avea capul penisului alb apoi
aproape tot timpul are penisul sculat adică forte tare
Și iam explicat doctorului că luna trecuta a avut o ciupearca și ca a avut tratament....iam explicat din ce motive am ajuns la dermatologie...și mia zis ca lui nu ii se pare ca ceva sa nu fie în regula
Sa uitat și a zis căi bine ....ca nu este vânăt
Și ia recomandat băi cu mușețel
Fără ca săi dea vreo rețetă