ce poate fii de fapt?

Candidoza

Postata de [email protected] cu 11 ani in urma.

In urma cu o jumate de an mi-am facut o analiza de secrrtie vaginala si a iesit ca am candida.Atunci am facut tratament si ma-m simtit bine pt. operioada de timp.Acum iar am inceput sa am probleme :camd urinez de multe ori ma doare,am o mancarime foarte mare in exterior,scurgeri albe urat mirositoare demulte ori foarte abundente.Dimineata cand ma scol gura parca mi-ar fii arsa ,limba mii parca groasa,ingrosata,an o senzatie de saliva din abundenta,saliva parca ar fii alb-maroniu demulteori.Mai am in antecedente o rinita alergica dar nu stiu de ce din cauza ei am secretii abundente sau din cauza ca am candida?In general mai am o mancarime foarte mare in urechi mai ales in partea dreapta,dupa ce ma scarpin ma dor urechile foarte tere.Multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sunt probleme diferite ce trebuie abordate separat. Alergia ( rinita alergica) nu are nimic in comun cu secretia vaginala.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru repetarea examenului de secretie vaginala.
Ulterior, puteti consulta si un medic ORL-ist.