Ce poate fi ?

Candidoza

Postata de MariaMonica94 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o problema, care se cam agraveaza pe zi ce trece. De cativa ani am acea "raceala" in zona intima, asta insemnand scurgeri albicoase cu un miros ciudat si dureri puternice in zona ovarelor in perioada menstruatiei.Am facut tratament, dar dupa intreruperea lui au reaparut problemele. Frecvent am iritatii in zona intima ( mai ales vara ), dar de o saptamana sunt foarte puternice si pielea parca are rani . Ma ustura ingrozitor mai ales cand urinez sau cand am acele scurgeri. Am folosit Canesten iar acum folosesc Fluocinolon. Nu stiu ce sa mai fac, abia ma pot da jos din pat de usturime. ( Sunt virgina )

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Vi s-a luat proba de secretie? Mergeti inapoi la medic si spuneti-i ca nu a mers tratamentul sa va dea altceva. Daca nu merge, cautati alt medic pt o a doua parere.