Ce E Streptococ B?

Candidoza Dermatita seboreica Infectie streptococica Sinuzita
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11587767386 cu 3 ani in urma.

Bună ziua, sunt băiat și am 21 de ani; acum aproximativ 6 luni de zile mi-am făcut analizele, au ieșit bune, doar aslo mărit, doctorul mi-a spus că sunt sănătos și nu am mai dat importanță. La câteva zile însă am avut o durere a testiculelor, s-a dovedit a fi un spermatocel, am luat antiinflamatoare și a trecut. Apoi a venit o perioadă cu diaree continuă și mi s-a spus că mai am și candidoză și o dermatită seboreică. Bun, după asta am făcut alte analize, de data aceasta și exudat. Mi-au ieșit streptococ B și limfocite mărite (undeva la 4) și doctorul mi-a recomandat Eritromicină pe care nu am putut să o iau, era foarte puternică. Mai nou mă confrunt și cu o rinosinuzită. Ce aș putea face în situația asta? V-aș rămâne recunoscător dacă m-ați ajuta cu un sfat.

Raspunsuri (1)

Utilizator11587767386

acum 3 ani

menționez că am și niște pete roșii pe piele, să fie de la faringita streptococică?