Ce ar putea fi?

Candidoza

Postata de MembruMobileAppVladutpetrisor15 cu 6 ani in urma.

Bună ziua! Acum vreo doi ani am avut o ciupercă pe limbă și simțeam ceva în gât iar doctorul mi-a dat violet de gențiană și să fac gargară cu ceai de mușețel. Ciuperca aceea nu mi-a trecut nici acum plus că mi-au apărut niște puncte, ca niște coșuri albe pe amigdala stângă. Am fost la farmacie iar doamna de acolo mi-a zis că ar fi candidoză bucală deoarece îmi și mirosea foarte tare gura dimineața mai ales. Mi-a dat tratament Nistatină, Septosol și Pantoprazol. Mi-a trecut respirația urât mirositoare dar în schimb tot am limba aproape de amigdale albă, și simt ceva blocat în gât, ca un nod. Țin să precizez că am acum doi ani și ceva consumam excesiv de multă cafea, și pe stomacul gol, iar de vreo 4 luni nu mai consum deloc. Aștept un răspuns.. mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 6 ani

Se impune un "examen micologic local".
Tratament conform rezultatului.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
Laserderm CLINIQUE