Cauze le scurgeri vaginale roz rosiatic?

Candidoza

Postata de Utilizator11617528363 cu 3 ani in urma.

Acum 2 saptamani am avut contact sexual dar nu cu ejacutare, tin sa mentionez ca de 2 luni am scurgeri albe constante insotite de bucatele branzoase, in urma cu 4 zile am avut o durere insuportabila in zona inferioara a abdomenului, aseara am avut o scurgere roz rosiatic sp***a, tin sa mentionez ca dimineata am avut dureri ca la menstruatie, acum am scurgeri galbui, imi puteti spune cauza, sunt foarte speriata

Raspunsuri (1)

Andreea

acum 2 ani

Buna! Cati ani ai? Nu trebuie sa fii ingrijorata , este cel mai probabil o infectie vaginala ,insa trebuie sa vezi ce fel de infectie ( o bacterie,o candida care poate fi dupa siptomatologie si e foarte des intalnita,o chlamydia etc) si pentru asta trebuie mers la un medic ginecolog sa isi recolteze secretie vaginala pentru analize. Nu este grav orice ar fi, se rezolva cu tratament , doar ca tratamentul difera in functie de tipul de infectie ,insa daca lasi netratata colul se inflameaza ,netratat in continuare se formeaza o rana pe colul uterin care tot netratata cu timpul se produc modificari celulare si devine o leziune maligna . Sangerarile sunt normale fiind o infectie prezenta si probabil colul inflamat!