cauterizare col uterin

Candidoza

Postata de serap cu 12 ani in urma.

buna ziua am facut o cauterizare pe col uterin la biopsie diagnosticul histopatologic a fost leziune neoplazica intracervicala tip CIN2 cu suspiciune de microinvazie va rog ajutatima sa inteleg ce inseamna si cat de grav este .va multumesc

Raspunsuri (3)

cocolino2

acum 12 ani

http://en.wikipedia.org/wiki/Cervical_intraepithelial_neoplasia

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest rezultat trebuie comunicat medicului ginecolog ce poate indica o schema de investigare pentru un diagnostic si tratament corect. e necesar sa fi efectuat si un test babes Papanicolau.

serap

acum 12 ani

la m facut acest test inainte de cauterizare