canesten gyn

Candidoza

Postata de sherlyn cu 10 ani in urma.

Buna.. am si eu probleme cu candida cred ca se numeste.. am mai facut anul trecut infectia asta dar am facut un tratament cu ovule + tinizol.. mi-a trecut.. acum am facut iar aceasta infectie.. as putea sa iau acum canesten gyn si o pastila de flucovim eu si una prietenul meu? ar avea efect? nu pot sa ajung la ginecolog, dar sigur e candida.

Raspunsuri (1)

Anna

acum 8 ani

As vrea sa te intreb daca ai luat antibiotice . Imediat dupa tratamentul pe care l-ai facut? Pentru ca de fiecare data cand vei lua antibiotice candida va aparea