Candidoza ?

Candidoza

Postata de Utilizator11629833223 cu 2 ani in urma.

Am candidoza și mi am luat canesten gyn 3 ovule.aseara mi l am băgat pe primu azi am foat la farmacie sa mi iau lomexin crema .si doamna mi a dat lomexin crema vaginala cu aplicator. Însă eu voiam doar pentru zona exterioara, pot sa ma dau cu crema vaginala doar pe exterior sau trebuie sa mi iau lomexin crema normala și nu caneaten crema vagibala .
Si reiau ca aseara mi am băgat primul ovul de canesten și azi mi a curs mi a dat pe dinafara chiar o chestie alba precum cretă umeda .ce înseamnă asta ? .știți in cât timp își fac efectul ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/cum-se-trateaza-corect-candidoza-si-de-ce-reaparei_18700