candidoza??

Candidoza

Postata de marianoleopardo cu 9 ani in urma.

Buna sera am si eu o problema la nivelul penisului mi se formeaza ceva alb si urat mirositor ,la anceput am crezut ca este ceva legat de igiena ,dar ma spal seara si a doua zi este la fel este candidoza ?? acesta problema o am de 5/6 luni ce tratament as putea urma ?VA ROG SA MA AJUTATI ..VA MULTUMESC

Raspunsuri (3)

andreea barbulescu

acum 9 ani

Buna, este foarte posibil si prietenul meu a avut aceeasi problema si ca sa eliminam suspiciunea, am facut amandoi un test veneris 3in1 care ne-a iesit pozitiv pentru candida si trichomonas. Acum vrem sa mergem la doctorul de familie sa ne dea un tratament pentru amandoua.

marianoleopardo

acum 9 ani

ce tratament va dat ??

Crina

acum 9 ani

Nu da doctorul de familie tratamentul ci medicul ginecolog. SI eu am avut aceasta problema si am mers la un medic foarte bun, care m-a scapat definitiv de ea. La mine era si recidivanta. La doamna doctor Vasile merg acum de doi ani, dupa ce inainte am schimbat foarte multi medici ginecologi si niciunul nu mi-a placut. Dupa ce am luat tratamentul recomandat nu am mai avut niciodata probleme. Merg la 6 luni pentru control periodic si de fiecare data sta si vorbeste cu mine, imi pune foarte multe intrebari, imi explica tot ce o intreb, nu ma grabeste afara din cabinet. O recomand cu drag. O gasesti la Gynecoland.