Candidoza

Postata de victorfocs cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o problema. Luni, pe 3 . iunie . 2013 mi-am rupt mana de la incheietura (radius 1/3). Am fost la spital mi-a pus ghipsul, iar dupa aceea doctorul mi-a scris un biletel din-acela ca sa imi iau antibiotic AUGMENTIN, NUROFEN si EUBIOTIC. Dupa 3 zile de utilizare, seara a inceput sa ma manance penisul si testiculele, dar nu aveam nimic pe penis. Ziua urmatoare mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului. Ziua urmatoare a inceput sa mi se cojeasca penisul si testiculele pana in ziua de azi 10 . iunie . 2013. Azi dimineata m-am uitat la reactii adverse ale AUGMENTINului si era acolo Candidoza mucocutanata. Va rog spuneti-mi ce este de facut. Precizez ca am 13 ani.

Raspunsuri (6)

didi

acum 10 ani

incearca tratamentul cu Candy Clear 5. Este foarte bun pentru tratamentul candidei. Pe viitor,cand iei antibiotice, sa ceri si acele pastile care se i-au concomitent cu antibioticele, impotriva infectiei cu candida.

Membrucovrig.marinela

acum 10 ani

draga mea am ancercat si eu destule dar nimic nici un rezultat

Adrienne

acum 10 ani

Dupa descriere pare a fi o reactie alergica. Candidoza nu se manifesta in acest fel si nici atat de repede.

cristina

acum 10 ani

Antibioticele se iau cu vitamine sau probiotice. Altfel apare riscul de a face micoze .

Membrucovrig.marinela

acum 10 ani

tratament candid orofaringiana

Membrucovrig.marinela

acum 10 ani

domnilor doctori ce spuneti dv exista tratament pentru candida orofaringiana am folosit foarte multe tratamente dar rezultate nu ce tratament puteti sa mi recomandati dar adevarat