candidoza

Candidoza

Postata de liliscurtu cu 12 ani in urma.

am doua zile de cind simt o usoara mincarime si un lichid alb brinzos in zona vaginului nu cred cai ceva grav dar as dori sa aflu ce medicament pot lua

Raspunsuri (3)

stefania

acum 12 ani

Buna .Si eu sunt posesoarea unei candida de zile mari.Cel putin asa am fost pana nu demult. Experienta mea despre candida este vasta.
Am incercat multe produse impotriva infectiei cu candida. Unele au fost scumpe, unele au fost ineficiente, unele au fost eficiente dar doar dupa folosirea indelungata.Cel mai deranjant lucru la majoritatea acesteor produse au fost efectele lor secundare. In cele din urma am reusit sa gasesc tratamentul potrivit. L-am incercat si l-am descoperit ca este foarte eficient. Acesta este unul din putinele produse care chiar face ceea ce zice! Cum bine stim toate suntem sceptice mai ales ca am incercat zeci de produse.De aia m-am hotarat sa va ajut si pe voi fiindca am trecut prin asta si stiu cat de suparatoare sunt mancarimile. De acceea am sa va las id-ul meu daca vreti sa ne povestim despre probleme si mai ales despre tratamentul cu candida.
[email protected]

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

candidoza este una din frecventele infectii genitale ce se manifesta prin prurit vulvar, leucoree (secretie vaginala) alb-cremoasa, urat mirositoare, dispareunie (dureri in timpul actului sexual). Ar fi necesar sa va adresati medicului ginecolog , ce indica examenul de frotiu al secretiilor vaginale, si tratamentul antimicotic.
Tratamentul se efectueaza concomitent la ambii parteneri sexuali. Tratamentul cu antimicotice trebuie sustinut si de o foarte buna igiena locala prin spalaturi zilnice (chiar de mai multe ori pe zi) cu sapunuri care sunt neutre sau bazice.

Andreea

acum 12 ani

Sunt foarte curioasa ce tratament ai folosit, am aceeasi problema ca tine, si ma lupt cu ea de vreo doua luni, am incercat si tratamente cu ovule, creme, dar par sa fie ineficiente. crezi ca ar trebui sa consult mai multi doctori ginecologi?