candidoza?

Candidoza

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

In urma cu aproximativ un an am fost diagnosticata cu anexita, iar de o luna am fost diagnosticata cu metroanexista. Am facut diverse tratamente cu antibiotice: Augmentin, Cefalexin, Zanocin, Gentamicina. Am mai incercat si cu ceai de coada soricelului, cretisoara, supozitoare de Carpicon, comprese cu bitter suedez, dar nu am observat nicio ameliorare. Ce alte tratamente sa urmez (daca aveti sugestii legat si de tratamentul naturist)?

Raspunsuri (2)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimata doamna,

In cazul unei anexite cronice tratamentul poate sa nu dea rezultate spectaculoase. Inflamatia cronica anexiala implica modificari inflamatorii cronice la nivelul trompei, ovarelor si uneori si paramatrelor. Prezenta aderentelor dintre anexa si organele inconjuratoare, precum si modificarile de fibroza ale lumenului tubar sunt prezente in mod uzual.

Punerea in evidenta a florei patogene cervicale este utila pentru aplicarea unui tratament antibiotic tintit.La terapia antibiotica se poate adauga si tratament anitiinflamator si analgetic. Imunoterapia (Polidin) este recomandata de asemnea. In cazurile care nu raspund la tratamentul medicamentos, poate fi util tratament chirurgical (salpingoliza, rezectii tubare repetate).

Multa sanatate!

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...