Candidoza vs hepatitele C si B

Candidoza

Postata de teoPH cu 14 ani in urma.

Buna seara. Am candidoza din martie 2009 si de atunci pana in prezent am urmate nenumarate tratamente. In prezent mi-a trecut. Am hepatita B si C ambele in stare inactiva. Intrebarea mea este daca aceste tratamente imi afecteaza ficatul? Multumesc.

Raspunsuri (4)

Claudia

acum 14 ani

Sigur ca unele medicamente afecteaza ficatul...aveti grija ce fel de tratament urmati.

fabiola

acum 14 ani

buna seara, si eu sufar de candida,iar doctorul a ajuns la concluzia ca o am la nivelul intestinului,dupa mai multe tratamente care au avut efect de scurta durata.eu am citit pe internet de un medicament(sau ceva de genu)care se lumeste COLONIX, se zice ca ar ajuta si la reglarea tranzitului intestinal(pt ca am intestinul cam lenes)dar si la eliminarea candidei din intestin;as vrea sa stiu si eu acum, este intradevar atat de eficient? ca m-ar tenta sa il folosesc...

c a

acum 13 ani

cu ce ai tratat hepatitele de s-au inactivat?

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...