Candidoza si streptococ

Candidoza

Postata de sugarccc cu 10 ani in urma.

Buna fetelor!Am fost diagnosticata cu un streptococ si candida albicanis iar doctorul mi-a prescris Amoxiclav,ovule Betadine,Ketoprofen supozitoare,ovule Polygynax,spalaturi vaginale cu Septovag aplicarea unei creme Clotrimazol.Am 21 de ani si nu am mai intampinat aceasta problema.Mie mi se pare ca doctorul mi-a prescris cam multe,voi ce credeti?Este atat de grav?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru un rezultat eficient, este recomandat sa respectati indicatiile medicului curant.
De multe ori, astfel de infectii nu raspund prompt la prima incercare de tratament.

livia Maxim

acum 10 ani

ce fel de streptococ ai?

in loc de tratamentele prescrise, iti recomand un tratament care este eficient atat pentru eliminarea bacteriei candida cat si a streptococilor din organism.

http://***.ro/articol/Produse/Tratament_deparazitar_si_detoxifiant/Tratament_detoxifiant_si_deparazitar_pentru_18_zile_%28Pachet_Hulda_Clark%29-154.html

Daniela

acum 10 ani

Buna ziua ! Fetita mea de 9 ani a facut Candidoza bucala intr-o forma urata dupa un tratament cu antibiotic Sumetrolim(fostul Biseptol), i-am dat Flucovim 50mgFluconazol o tableta pe zi, este la a 2-a tableta si nu vad nici o imbunatatire plus stergerea gurii cu albastru de metil si spalaturi cu apa de gura. Nu poate manca nimic si imi este mila de ea pt ca nici tratamentul cu respectivul antibiotic nu si-a facut efectul pt ca i l-am retras, Inca face febra. Nu stiu ce sa-i mai dau, un alt antibiotic mi-e frica sa-i dau, de mancat nu mananca. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc !