Candidoza si sarcina

Candidoza

Postata de Anca135 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o nelamurire...De aprox 6 luni iau pastile anticonceptionale Yasmin, insa luna aceasta am uitat sa iau prima pastila joi seara, si am luat-o vineri dimineata. Timp de o saptamana am folosit inca o metoda de contraceptie, exact asa cum scria in prospect. Trebuia sa imi vina ciclul duminica seara, insa este luni seara si nu mi-a venit inca. Intre timp, sambata, a reaparut candidoza cu care ma "lupt" de ceva vreme. Se poate ca asta sa fie cauza intarzierii? Pana acum nu mi-a mai intarziat niciodata.
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Din cate stiu candidoza nu are legatura cu menstruatia. Faceti un test de sarcina la 1 saptamana de la intarziere.

Anca135

acum 12 ani

Am sa fac probabil chiar maine, pentru ca nu am nervii atat de tari sa stau o saptamana...Sper sa fie totul in regula. Va multumesc frumos pt raspuns

Iuli

acum 12 ani

Maine va iesi negativ. Va trebui sa asteptati 1 saptamana.

Anca135

acum 12 ani

Atunci voi astepta...multumesc

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

dupa cum scrie si Iuli, este mai bine sa asteptati o saptamana inainte sa folositi testul de sarcina, desi actual in multe prospecte ale acestor produse este scris ca le puteti folosi inca din prima zi de intarziere a ciclului menstrual. cat despre candidoza, nu cred ca aceasta este cauza intarzierii...

va urez o seara buna

ady

acum 12 ani

buna ziua...de 2 zile am niste mancarimi si o iritatie in zona genitala la intrarea in vagin...in 1 zi am avut un fel de depunderi albe ca niste cosuri care au trecut dupa 2 spalari cu bicarbonat insa mancarimea si senzatia de iritare au ramas...cand fac baie sa mai calmeaza dar dupa ce ma duc la toaleta revine...mentionez k nu am niki o scurgere ciudata..simt chiar o senzatie de uscat...ma puteti ajuta? va multumesc