Candidoza si Gardnerella

Candidoza

Postata de georgiana282 cu 15 ani in urma.

Buna,
Azi am fost diagnosticata cu Candidoza si Gardnerella, mi s-a prescris Atrican, Flamexin, Klion, Nizoral si Cervugid (o parte din ele trebuie sa le ia si iubitul meu).
Intrebarea mea este: daca el nu este infectat (pt ca am folosit de fiecare data prezervativul), i-ar putea fi daunatoare aceste medicamente?
Va multumesc mult si astept raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (8)

georgiana282

acum 15 ani

Buna,
Azi am fost diagnosticata cu Candidoza si Gardnerella, mi s-a prescris Atrican, Flamexin, Klion, Nizoral si Cervugid (o parte din ele trebuie sa le ia si iubitul meu).
Intrebarea mea este: daca el nu este infectat (pt ca am folosit de fiecare data prezervativul), i-ar putea fi daunatoare aceste medicamente?
Va multumesc mult si astept raspunsul dumneavoastra.

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Daca infectia reapare, trebuie tratat si partenerul.
Sanatate maxima!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Candidoza se poate transmite si plin simpla atingere, pentru siguranta voastra cel mai bine este sa urmati amandoi tratamentul. Daca el a contactat boala si nu urmeaza tratamentul tu te vei putea reinfecta
Numai bine

prenume3129570

acum 15 ani

Buna, si eu am fost depistata anul trecut cu aceleasi infectii, ba mai mult, aveam si Trichomonas.Mi-a prescris medicul multe pastile, multe ovule, multe unguente etc.Din cate mi-a spus medicul Candida se ia si daca te-ai asezat p toaleta dupa ce a fost cineva care are, iar Gardnerella este ceva legat de viermisorii intestinali.Dar daca u ai folosit prezervativ tot timpul inseamna ca el nu este infectat, dar atentie, daca ati facut o singura data neprotejat el a luat, dar la el nu o sa s manifeste in niciun fel.

dana149

acum 15 ani

M-am luptat aproximativ un an cu candidoza. Initial mi-a aparut genital, apoi s-a extins si bucal. Am facut tot felul de tratamente, dar nu am facut decat sa-mi deranjez ficatul. Am intrat intr-o zi pe un forum, unde cineva spunea ca a scapat de candida intr-o saptamana folosind anumite produse pe baza de aloe. Nu prea am crezut, dar am incercat. In sfarsit am scapat de Candidoza. Daca doriti sa ma contactati, intrati pe adresa de web: www.aloe.linguacenter.ro Succes si sanatate!

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

marinescubogdan25

acum 12 ani

sunt insarcinata in 26 sapt si am depistat ca am candida si gardnerela ce-i de facut

Anel

acum 10 ani

daca ai folosit prezervativul nu s-a infestat si el, deci , dupa parerea mea nu tb sa ia si el, daconsulta un medic mai bine .