candidoza si fertilitatea

Candidoza

Postata de laura2101 cu 11 ani in urma.

Va rog frumos sa imi spuneti daca fertilitatea este influentata de candidoza vaginala recurenta. Daca exista posibilitatea ca o femeie sa devina infertila din cauza ca a avut aceasta infectie timp indelungat. Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Buna

acum 11 ani

da, este posibil. Exista insa remedii homeopate pt. eliminarea candidozei si a urmarilor ei.
Puteti apale la un medic homeopat bun.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Infectia vaginala cu Candida nu afecteaza fertilitatea, candida este o ciuperca care populeaza in mod curent mucoasele, dar in anumite conditii de scadere imunitara, sarcina, diabet, hiv, consum de antibiotice etc se inmulteste excesiv si creeaza simptome.

laura2101

acum 11 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns! Va rog frumos sa imi mai spuneti si daca, in cazul unei sarcini, bebelusul poate fi afectat de infectie. Daca se poate transmite din sangele mamei prin placenta sau in momentul nasterii. Va multumesc anticipat!

cipilove5

acum 11 ani

buna de cateva luni am probleme dupa urinare ma ustura si ma doare ingrozitor de cateva zile imi vine dupa urinare bucatele de pielita ce poate fi astept raspuna plillllllllllssssssssssssssssss.