Candidoza sau reactie alergica

Candidoza

Postata de ioana174129709 cu 12 ani in urma.

Ieri dimineata m-am trezit cu o inflamare a labiilor mici si cu prurit in zona vaginului. Fara administrare de vreun medicament in cateva ore inflamatia a trecut,dar am ramas cu senzatia de mancarime si vaginul putin iritat. Am observat ca secretia este de consistenta branzoasa,alba si fara miros. Este posibil ca aceste simptome sa fie o reactie alergica la prezervativ? Lubrifierea nu a fost buna. ce e de facut? va multumesc!

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti cat de curand la ginecolog. Numai acesta va poate spune ce se intampla. La prezervativ poate fi o reactie alergica doar daca l-ati folosit pentru prima oara.

angela

acum 12 ani

Incearca sa faci spalaturi cu Tantum-rosa.Se gaseste la orice farmacie!!Sanatate si succes.

rockshata

acum 12 ani

Buna,

Cel mai probabil ai candida.Incearca sa faci un tratament cu polygynax. Este foarte eficient in infectiile vaginale. Eu l-am folosit cu succes de fiecare data.

ANCA MADALINA BOGATU

acum 11 ani

TRATAMENTUL CEL MAI BUN PTR. MINE PTR. CANDIDA A GOST CU GINOFORT(O SERINGA PREFORMATA IN CARE SE AFLA O SUBSTANTA EFICIENTA PENTRU CADIDA SI CARE SE ADMINISTREAZA CONFORM CU INSTRUCTIUNILE DIN PROSPECT);PAREREA MEA ESTE CA ACEASTA CANDIDA SA NU FIE DE LA UN ANTIBIOTIC ADMINISTRAT PE GURA SAU PE ALTA CALE, DAR NU DE LA PREZERVATIV.

Giulika

acum 10 ani

am luat niste antibiotice , posibil sa-mi apara problema asta de la pastile?

Visină putredā

acum 7 ani

Alina
Alina Valentina Neacsu

Utilizator11706657735

acum 3 luni

Buna, in urma cu cateva zile am folosit si eu prezervativ urma a careia mi au aparut mancarimi in zona genitala si secreții albicioase groase fara miros, nu am mai folosit prezervativ de mai bine de 2 ani, inainte in timpul actului sexual cu prezervativ simteam mici arsuri dar nu mi s a intamplat sa simt iritatie ca acum, tind sa cred ca sunt alergica la latex, cineva in aceeasi situatie?