candidoza sau altceva?

Candidoza

Postata de eMg cu 14 ani in urma.

am secretie putin galbuie si un miros cam urat dar fara mancarimi, usturime sau orice altceva. de la ce poate sa fie si sunt motive sa-mi fac griji? multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Nu cred ca ai nici o problema legata de aceasta secretie. Din moment ce spui ca nu ai probleme de miros sau mancarime, inseamna ca totul este normal. Secretia care este ok, este alb-tulbure sau transparenta, iar in momentul in care se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie.

Nu uita ca este bine ca o data la sase luni sa mergi la un control ginecologic.

Sheila

acum 14 ani

Daca este mai abundenta si urat mirositoare poate fi vorba de o candida.Ea apare f des la femei mai ales daca o perioada de timp au fost administrate antibiotice.Nu trebuie sa-ti faci griji dar trebuie sa mergi la medic sa-ti faci o analiza de secretie sa vezi exact care e cauza.Ne tratata poate duce la alte coplicatii si va fi tot mai greu de vindecat.
Trebuie sa ti cont ca si partenerul trebuie sa urmeze un tratament recomandat de medic