candidoza nu trece!

Candidoza

Postata de oanna_22 cu 12 ani in urma.

dupa ce am luat nistatina pastile,cipro quin si spalaturi cu tantum rosa candida tot nu trece!peretii vaginului sunt albi si secretia branzoasa tot mai apare(nu in cantitati mari,dar totusi exista.....).ce sa fac?nu stiu ce tratament sa mai iau!

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 12 ani

Cere-i medicului sa-ti prescrie GYNOFORT ,doza unica. Fa tratamentul doua luni consecutiv. Timp de 7 zile nu se spala in vagin, nu se intretin relatii intime. Citeste despre acest medicament.

Adrienne

acum 12 ani

In candidoza se trateaza si partenerul.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

masuri de tratament si igienice sunt necesare pentru o evoultie favorabila: tratament antimicotic indicat de medicull ginecolog, igiena locala corecta (evitarea dusurilor vaginale frecvente ce distrug flora normala cu lactobacili ai vaginului, de evitat purtarea lenjeriei sintetice). in cazul confirmarii candidozei, este necesar tratamentul ambilor parteneri.