candidoza in sarcina

Candidoza

Postata de deea26 cu 13 ani in urma.

Buna ziua..sunt insarcinata in 33 de saptamani.mi-am repetat akm o saptamana analizele si am facut si o lama..rezultatele au fost ok dar la examenul de lama a iesit k am candidoza..Eu nu am nicio scurgere nici mancarimi nimic..Intrebarea mea este se poate sa am candidoza fara simptome sau e rezultatul gresit??Ar trebui sa repet analiza la lama??multumesc anticipat..

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 13 ani

Posibil, se mai intampla si erori prin laboratoare din pacate. Dar nu te nelinisti, mai ales daca nu ai scurgeri si daca ai avea nu prea ai putea face nimic, ar trebui sa nasti si sa te tratezi dupa nastere.
Nastere usoara nu mai ai mult! :)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Candida prezenta, nu este un diagnostic de boala in ''secretia vaginala''. Candida frecventa, sau candida abundenta trebuie luata in consideratie pentru a fi tratata. Conditiile de recoltare sunt importante pentru un rezultat corect.
075dermato
--
Suferinta tratata de catre un medic competent costa cel mai putin