Candidoza in sarcina

Candidoza

Postata de eus34 cu 13 ani in urma.

Sunt insarcinata in 4 luni , acum o luna jumatate la un control ginecologic mi- a fost gasita Candida . Am facut tratament cu Clotrimazol ma nu mi-a trecut. Acum mi-a dat Fenticonazol ovul, dar la indicatii scrie atentie in sarcina nu stiu ce sa fac . Daca aveti vreo idee va rog sa ma ajutati. Va multumesc.

Raspunsuri (5)

mikmok

acum 13 ani

Pentru a scapa de candida, poti folosi Canesten Ovule.

Csara

acum 13 ani

Eu nu-ti recomand sa faci in sarcina, mai ales, decat tratamentul recomandat de medic. Orice medicament sau crema nerecomandate de medic pot influenta bunul mers al sarcii. Cea mai buna solutie ar fi sa faci un examen al secretiei vaginale insotit de fungigrama. Atunci medicul va stii sigur care este antimicoticul potrivit pentru tratament.

dienuk

acum 13 ani

stai linistita si asculta medicul.eu am avut asa ceva in timul sarcinii si pe langa clotrimazol mi-a recomandat sa fac spalaturi vaginale dimineata si seara cu ceai de galbenele parca si bicarbonat.intreaba dr de asta si mai ales nu lua nimic fara stirea lui.multa sanatate

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

andreea

acum 10 ani

Buna ziua si eu ma confrunt cu aceeasi problema cu candida si sunt insarcinata in luna a 5-a si am primit de la medic sa iau pt aceasta polygynax ,utrogestan si buscopan si pe prospectul fiecarui medicament dintre acestea scrie clar ca nu se ia in timpul sarcinii cum ca trebuiesc evitate pe timpul sarcinii dar si al alaptarii...nu stiu ce sa fac sunt foarte confuza...am nevoie de un sfat urgent...multumesc frumos...