Candidoza in mai multe zone , tract urinar , ureche

Candidoza

Postata de ionuts cu 11 ani in urma.

Datorita unui ganglion inghinal umflat , am facut un test de recoltare secretii de pe tractul urinar si analiza urina . Mi s-a descoperit candidoza sensibila la floconazol.
In acelasi timp cu ganglionul umflat, mi-au aparut si cateva bubite rosii la baza penisului.
Acum cateva luni mi s-a descoperit candida si in ureche , dar am neglijat-o.
De asemenea mai am si mancarimi ale anusului si a zonei dintre scrot si anus . In aceasta zona sunt niste puncte albe si apar niste coji , care provoaca mancarime.

Ce e de facut in cazul asta , la ce medic sa merg?

Raspunsuri (5)

ionuts

acum 11 ani

Nu merge sa editez : candidoza e sensibila la Fluconazol
Am luat deja 400 mg intr-o zi iar a 2-a zi 200 mg , apoi am facut pauza . Ganglionul nu mai este inflamat .

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

La dermatolog.

Andreea Motan

acum 11 ani

incearca Candy Clear 5.

Gabriel

acum 11 ani

Obligatoriu dermato-venerolog +/- infectionist.
Fluconazolul cred ca l-ai luat cam aiurea (2 zile doar ? ).

Simona

acum 10 ani

Tratamentul cu CANDELIM - Tinctura am inteles ca face minuni in stadii avansate de candida. Sanatate!!!