Candidoza bucala.

Candidoza

Postata de soryherk cu 12 ani in urma.

Buna ziua. De cca un an, mi-au aparut pe limba niste pielite albe (pe marginile limbii), care se exfoliaza cu greu, prin frecare cu periuta de dinti si pe care le simt aspre,dar care a doua zi apar la loc. Am fost la medic dermatolog, mi s-a sugerat tratament cu Nistatin(fara rezultat), apoi Nizoral 10 zile (fara rezultat) si Flucovim 2 tablete, una pe saptamana (tot fara rezultat). Mentionez ca la examenul de laborator mi s-a spus ca am candida si leptotrix. Ce pot face ca sa scap de asa ceva? Va multumesc.

Raspunsuri (3)

eva40

acum 12 ani

poti nsa scapi circa intr-o luna cu Paraprotex 3x1 si Probiobalance 3x1 cu 15 minute inainte de masa,daca vrei,intra pe site si comanda
www.***.ro
este simplu si eficient

pruteanu luiza maria

acum 10 ani

Sunteti p***a

Simona Dascalu

acum 10 ani

buna,
am avut ceva aseamanator si am fost la doctor sa imi zica ce sa fac.
am folosit o pasta de dinti naturala cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Am pus cateva picaturi de ulei pe pasta de dinti si in apa de gura(sau direct 2-3 picaturi intr-un pahar mic de apa si te clatesti in gura).
Se stie de foarte mult timp ca uleiul din arbore de ceai e foarte eficient impotriva candidozei, il recomand.