candidoza bucala

Candidoza

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.am observat ca am ceva pe limba care a inceput sa ma deranjeze la inghitire.Se poate sa am candida bucala pentru ca am avut tratament cu antibiotic timp indelungat, sau ce poate fii?ce tratament imi recomandati pt a scapa daca este candida bucala care sa nu afecteze ficatul?folosesc apa de gura dar nu imi trece si ma gandesc ca ar trebui sa iau ceva medicamente insa nu stiu de care as putea sa iau????se poate sa am si de la fumat?ce imi recomandati?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Consultati un medic de la chirurgia maxilofaciala sau un stomatolog,pentru vedea aspectul si localizarea acestor elemente din cavitatea bucala si de pe limba.

Utilizator11587928383

acum 4 ani

Ia albastru de metil capsule si scapi asa am scapat si eu in 7 zile dispare orice 1dimimeata 1 seara doamne ajuta