Candidoza bucala

Candidoza

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

buna ziua
de o luna tratez 2 masele simt cind dau cu limba o schimbare a obrazului si am o durere permanenta,mia scos nervul si a opturat canalul,cred ca este o ciuperca cum sa intimplat asa si cum rezolv problema.
multumesc.

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

rog sa-mi recomandati un tratament mai serios (poate intravenos), dupa indelungi tratamente cu fluconazol,nistatin nu am observat nici o imbunatatire.Simptomele sunt la nivel de gura,(usturimi ale gingiilor, gatului, chiar si a obrazului intern)Toate acestea au aparut dupa instalarea unei proteze dentare. Anticipat, va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

as dori sa stiu si eu c medicamente se folosesc pentru tratarea acestei infectii,deoarece din octombrie stau numai prin spitale si iau tot felu de medicamente dar nu imi trece,si ma simt din c in c mai rau,am candidoza peste tot si vaginal,bucal intestinal,va rog mult pt k sunt disperata

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua.Am si eu o intrebare legata de candidoza bucala.Am uneori limba cam alba,dar aspectul este uniform...nu numai in anumite portiuni..iar acea albeata se poate lua.Din cate am inteles aceste pete albe ce apar in ultima candidozei nu se pot indeparta cu degetul..de exemplu..As vrea sa stiu daca e posibil sa am candidoza.Multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

candidoza digestiva isi are originea in candidoza bucala neidentificata si netratata la timp?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 28 de ani si ma lupt cu candidoza de un an jumate am luat tot felul de tratamente dar degeaba nu mai stiu ce sa fac va rog sami spuneti un tratament eficace

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua sint nouo pe sait va rog s-a spuneti si mie cum sa scap de bola asta candida va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cum pot sa scap de ea ????? este adevarat ca aceasta boala poate cauza cancer?