candidoza bucala

Candidoza

Postata de Pompiliu2 cu 15 ani in urma.

spuneti-mi va rog ce stiti despre candidoza bucala si daca am aceasta problema unde pot sa ma adresez?,multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna Maria,
Trebuie sa mergi neaparat la un medic gastro-enerolog. El va stii cu siguranta ce tratament trebuie sa urmezi. Multa sanatate

Pompiliu2

acum 15 ani

mersi mult misi,sigur ca trebuie sa merg la gastro-enerolog?

Marinela479568

acum 15 ani

Buna Maria!
Asta e problema destul de grava si f greu de rezolvat. Poblema este din ce cauza este candidoza? Sunt de acord cu misi, dar vezi ca tratamentul e de lunga durata, cel putin 6 luni. si cu rgim alimentar. Daca ii gasesti rezolvare sa ne spui si noua.

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Din cate stiu eu, candidoza bucala (orofaringiana) este o infectie determinata de ciuperci ce se dezvolta la nivelul gurii, limbii si a gatului. Iar in cazul in care infectia s-a extins si la alte organe poti apela la urmatorii medici in functie de organul afectat - medicul gastro-enerolog, medicul dermatolog si medicul ginecolog. Sanatate