Candidoza bucala

Candidoza

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

pot sa stiu ce simtome sunt la candida bucala?apare ceva pe limba sau in alta parte?sunt arsuri?

Raspunsuri (1)

mirela274

acum 14 ani

din pacate iti pot rasp eu pt k am trecut prin asta datorita unui tratament...da eu am avut parte initial de niste arsuri,imi aduc aminte k eram la munca shi am avut cateva ore o senzatie de sare in gura,imi era f sete shi am incercat sa beau multa apa pt a scapa de acest sentiment neplacut.a 2 a zi am privit in oglinda shi am vazut speriata ca mi-au aparut niste basicute pe limba aproape de cerul gurii,am ajuns imediat la doctorul care mi-a prescris tratamentul p care-l urmam shi fara prea multe explicatii mi-a spus k am facut candida bucala.sfatul meu e sa se urmeze un tratament de la hemeopat.multa sanatate