candida

Candidoza

Postata de camelia oana76958 cu 15 ani in urma.

ce sa mai fac sa scap de candida...nu mai stiu ce sa mai iau....in ultimul timp mi s-a recomandatDIDA dar nu este bun de nimik.ajutati-ma...va rog:(

Raspunsuri (12)

ana -maria80228

acum 15 ani

ai fost la medic ?
trebuie sa se constate in ce stadiu este ,
in urma unosr analize ti se va prescrie medicamente ,
pilule , unguient.

Elena991510

acum 15 ani

sau schimba medicul daca vezi ca asta actual nu reuseste sa te vindece

ramona ioana1

acum 15 ani

sau partenerul ca si el e infectat

ana -maria80228

acum 15 ani

atunci cand mergi al medic
ti se dau medicamente si pt partener
unguient sau/si pilule ,
daca nu ai un partener stabil in timpul tratamentului e indicat sa nu ai contacte sexuale neprotejate ,
dupa terminarea tratamentului e indicat folosirea prezervativului , oricand poate recidiva .

tina1

acum 15 ani

Buna , si eu m-am chinuit cu candida mult timp , luni si luni de zile, pe la diferiti medici , cu tot felul de tratamente, ajunsesem la disperare.
Am reusit sa scap , de 5 luni de zile nu mai am nimic , am facut tratament cu Lomexin 500 , un ovul la trei zile ,(doar 3 ovule in total ), tratament dat de medic, nu dupa capul meu,am fost la institutul Victor Babes , sotul meu nu a luat absolut nimic, cu toate ca unii medici de la noi din tara spun ca trebuie sa ia si sotul.Doctorita de aici mi-a explicat amanuntit ce este candida, a fost foarte draguta. Eu acum locuiesc in Anglia , medicii de aici nu dau si la barbat tratament...in orice caz de cind am luat aceste ovule nu a mai reaparut..dar am grija sa nu port chiloti decit de bumbac , sa nu ma spal cu sapun, doar cu gel de spalat intim , sa nu maninc multe duclciuri , si maninc mult iaurt .

claudia445

acum 15 ani

incearca cervugid, dar totusi mergi la medic!

nicoleta5699674

acum 15 ani

Este bine intr-adevar sa mergi la un medic adevarat! daca ai un partener stabil sa ia si el tratamentul..pe perioada tratamentului faci pauza de sex,chiar si protejat! antibioticele favorizeaza aparitia candidei..si din experienta proprie am obeservat ca ajuta la vindecare coenzima Q10 cu catina luata de la plafar(1-2 cps pe zi,din cea de 500 mg,baute pur si simplu cu putin apa),aceasta ajuta la regenerarea tesuturilor afectate!multa sanatate iti doresc1

Nicolae34110025

acum 15 ani

eu iti recomand un tratament nou,sunt convinsa ca nu multe persoane au auzit de acest produs,este un juice dintr-un fruct tropical , care trebuie consumat pe cale orala , dar si aplicat intravaginal,iar pe langa aceasta problema de candida regleaza toate functiile organismului , care ar putea avea probleme , dar fara simptome negative nu ne dam seama ca exista.

ana -maria80228

acum 15 ani

candida are mai multe stadii
nu luati medicamente dupa ureche
mergeti la medic
va recomanda in functie de stadiul de evolutie ,
daca urmati tratamentul si indicatiile cu strictete nu vor mai fi probleme
spalati-va lenjeria intima separat punet-o in clor , folositi lenjerie de bumbac , calcati-o .

Greta59905

acum 15 ani

Mie medicul mi-a recomandat ovule de Cerviron, pentru ca am o rana mica pe col, dar mi-a spus ca sunt bune si pentru Candida.Tratamentul prescris:3 luni de zile, dupa ciclu 10 zile, un ovul in fiecare seara

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

luminita

acum 8 ani

dupa 12 ani am scapat de candidoza !
prea satula de subiectul asta asa ca sunt scurta
ultimul medic dupa ce i am spus toate tratamentele facute a ramas blocat nestiind ce altceva ar putea el sa incerce
asa ca am incercat eu si am reusit
luati ovule cu acidophilus.
1 in fiecare seara timp de 10 zile
dupa care inca 20 ovule unul la 2 zile
si apoi alte 10 ovule unul pe saptamana pt candidoza recurenta si cronica
eu am folosit Gineintima
fara spalaturi!
oral 2 -4 capsule pe zi de acidophilus si una de usturoi
si ati scapat
cd am inceput aceasta cura am luat oral si fluconazol una pe zi.