candida

Candidoza

Postata de ameliaa cu 11 ani in urma.

am urmat un tratament cu ovule poliginax si pastile in zona unica de fluconazol datorita aparitei candidozei si am crezut ca mi,a trecut dupa ce am avut ciclul menstrual, dar din pacate mi,a reaparut din nou! e posibil ca partenerul sa fie purtator si sa se transimta in continuare pe cale sexuala?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Tratamentul se face de catre ambii parteneri.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, chiar daca dumneavoastra v-ati vindecat, partenerul va poate reinfecta, de aceea este recomandat tratamentul ambilor parteneri.