candida

Candidoza

Postata de ale32 cu 12 ani in urma.

buna....am o intrebare,,,,,,,,,daca eu am candida este foarte probabil ca partenerul meu sa aiba si el ?chiar daca nu are nici un simptom?

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Buna ziua. Este posibil, dar barbatii fac forme manifeste mult mai rar decit femeile, care pot avea si candidoze cronice. In formele acutizate se trateaza de obicei ambii parteneri.