candida

Candidoza

Postata de stroevivi cu 13 ani in urma.

ce parere aveti despre canesten?este suficient ca si tratament impotriva candidei?

Raspunsuri (3)

Florina

acum 13 ani

Depinde ce fel de candida aveti. Daca v-a aparut pentru prima data, este foarte bun (veti observa ca este un clotrimazol mai concentrat). Eu l-am utilizat, dar din pacate la mine a devenit cronica, asa ca reapare la anumite perioade. In orice caz, mi s-a parut mult mai buna crema GYNOFORT (cu aplicare unica si evitarea spalarilor vaginale timp de 4 zile consecutiv, dupa utilizare). Pretul este tot cam pe-acolo (in jur de 40 de lei).
Succes!

mariana

acum 13 ani

buna ma numesc mariana am si eu o problema am niste scurgeri foarte mari si uneori urat mirositoare poate fi candida

oana

acum 13 ani

Da mariana este posibil sa fie candida. Incearca sa faci spalaturi cu ceai de musestel si bicarbonat si sa iei Biotics care ajuta in tratarea acestui tip de infectii.