candida

Candidoza

Postata de daff56 cu 13 ani in urma.

sufar de candida vaginala ! am scurgeri alb galbui ,arsuri ,dureri in vagin si timpul actului sexual,dureri si arsuri la urinat,,,mictiuni dese!
exista vreo analiza prin care se poate depista candida?
se poate trata cu injectii!
vreau sa mentionez am luat num,eroase medicamente antifungice ,antimicotice ,antibiotice si degeaba!

Raspunsuri (6)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Ai putea merge la ginecolog sa-ti ia o lama cu secretie vaginala si vei afla rezultatul.De asemenea ai putea solicita un Papanicolau si vei putea afla daca secretia ta contine si alte bacterii.Daca iei foarte multe antibiotice si nu le iei impreuna cu Stamicin,risti de fiecare data sa faci candida.Toate bune!

daff56

acum 13 ani

am fost ginecolog ! am facut deja testul papa nicolau si lame !
mereu apare acelas diagnostic candida si trichomonsas vaginalis!

cristina

acum 13 ani

ambii parteneri trebuie luat tratament.
pentru trycomonas luat metronidazol tb e 3 ori cite 1 tb pe zi timp de 10 zile,ovule cervugid timp de 12 zile.contact sexual nu.ar putea fii si lenjeria fiarta.lomexin crema de 2 ori pe zii ambii parteneri.

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.

crina

acum 13 ani

Ai incercat si cu Biotics? Mama asa si-a rezolvat problemele cu candida

Emilia

acum 12 ani

Ati incercat yeastrol? Este un produs foarte bun pentru tratarea candidei. Cautati pe google informatii despre acest produs si o sa fiti uimiti cate persoane s-au vindecat cu ajutorul acestuia.