candida

Candidoza

Postata de andreeapantazi cu 13 ani in urma.

atunci cand urinez ma ustura,la contactul sexual la fel ma ustura shi nu stiu cum sa ma tratez.ce ar trebui sa-mi cumpar d la farmacie?

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 13 ani

O trimitere la ginecolog ar trebui sa-ti cumperi. Daca administrezi tratamente dupa ureche fara macar sa sti ce ai nu vei reusii decat sa agravezi problema.

S. MARIANA

acum 13 ani

salut si eu am avut aceiasi problema si am luat NOLICIN 1la12ore si FLAMEXIN 1 PLIC pe zi timp de5 zile.Evita bauturile alcoolice si sexul pe aceasta perioada.

sasha

acum 13 ani

cel mai bine ar fi sa dai fuguta la un ginecolog sa nu iei medicatie aiurea cum a spus si sheila...cu cat intarzii controlul la ginecolog cu atat mai rau o sa fie pt tine si mai bine pt infectia care se agraveaza in fiecare secunda....doctorul o sa`ti faca controlul si in functie de rezultatul analizelor si organism o sa`ti prescrie niste medicamente...eu am candida in momentul de fata si iau un tratament recomandat de medic...trebuie sa mergi la control cel putin de 2 ori pe an...nu are rost sa`ti spun eu tratamente sau sa`ti dau sfaturi legate de medicatie pt ca nu sunt in masura...nu sunt medic...medicul e cel mai in masura sa`ti dea informatii despre bolile acestea si sfaturi despre ingrijire....pt candida este o boala care poate aparea din cauza mai multor factori,nu se ia numai prin contact sexual.Mergi la medic nu mai pierde timpul,nu e bine sa te joci cu asa ceva.

ady tm

acum 13 ani

Buna ziua si eu am acceias problema..cu ce as puttea sa ma tratez?mi se inroseste is iritat.ci punctulete rosii ,ma ustura.etc! ajutatima please..

stefania

acum 13 ani

Este posibil sa ai o infectie. Incearca Biotics care sunt de fapt probiotice ce ajuta la tratarea infectiilor pana ajungi la medic.Numai bine.

bam

acum 11 ani

la ce spital si unde anume pt aceiasi problema . o zi buna