candida

Candidoza

Postata de Loredana138117553 cu 15 ani in urma.

este posibil sa iei vaginita cu candida in urma unui sex oral???

Raspunsuri (6)

Loredana138117553

acum 15 ani

este posibil sa iei vaginita cu candida in urma unui sex oral???

adriana36106933

acum 15 ani

pai..stai sa inteleg...:tu ai facut DOAR sex oral si te-ai trezit cu candidoza vaginala..?Teoretic imposibil.Ori ai luat-o alta data,ori ai facut-o din alte cauze.

acum 15 ani

Buna Morena,

Exista 2 tipuri de candidoza: bucala si vaginala, insa, ambele sunt produse de aceeasi ciuperca.

Amele tipuri se pot transmite prin contact sexual oral!
Candidoza bucala se poate extinde la nivelul gatului (esofagului), a vaginului sau a pielii.
Indiferent de tipul de candidoza (ca e bucala sau vaginala), bacteria se poate manifesta in toate mucoasele organismului!

Asocierea ta a fost oarecum logica, dar nu si corecta!

Daca partenerul are candidoza bucala, asta nu inseamna ca la partenera nu se poate manifesta sub forma de candidoza vaginala, deoarece ciuperca se poate extinde!

A.

acum 9 ani

ii ciuperca , nu bacterie !

Loredana138117553

acum 15 ani

sa inteleg ca sunt iar infestata pt ca eu m-am tratat dupa cum mi-a zis medicul desi nu aveam rezultatul final de candida,timp in care partenerul era si el infestat.am facut sex protejat dar daca am facut si sex oral sa presupun ca au am luat iar de la el si el mi-a dat din nou???????

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...