candida sau ....

Candidoza

Postata de lucyfer_1108 cu 13 ani in urma.

este posibil sa ai candida infectata in tot corpul pina la creier si sa nu faci febra si analize de sange bune?(hemoleucograma ,vsh ,fibrinogen )?

Raspunsuri (6)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Nu prea inteleg bine care e de fapt intrebarea ta.Daca ai candida sau daca poate fi depistata la analizele de sange? Candida poate fi orala,vaginala si se poate extinde si in intestine.O poti face din diferite motive cum ar fi un tratament cu antibiotice,o lenjerie sintetica,prin transmitere sexuala.Consulta un medic si prin diferite analize vei gasi rezolvarea la problema ta.O zi buna!

ralu

acum 13 ani

buna..normal ar fi sa iasa la analizele de sange infectia cu candida,daca aceasta a trecut in sange!
deci daca analizele ti-au iesit bune,poti sta linistit. Sanatate!

Anda

acum 13 ani

Candida nu exista in sange, ci in mucoasa vaginala, bucala sau intestinala. Se fac analize de saliva sau de lichid vaginal, nu de sange, pentru depistarea candidei.

Doamne fereste

acum 10 ani

Daca n-ai pic de habar despre subiect, mai bine nu scrie nimic.

Ramona

acum 13 ani

Am ichtioza. Intre degetele de la maini mi-a fost identificata o ciuperca, acum doua saptamani (dar o am de la sf lui iunie) . A zis ca e o candida. E o suprafata rosie-carne vie-, acoperita cu besicute mici albe cu puroi. Ustura pana la os cand ma spal cu apa sau cu apa si bicarbonat de sodiu. Crema pe care o folosesc ustura la fel de tare, desi mi s-a zis ca o sa introduca si un calmant al durerii. E facuta in farmacia unei clinici dermatologice, deci nu stiu ce e. Medicii sunt in concediu. Asa ca as aprecia orice sfat, va rog!

Cătălin

acum 9 ani

am o mâncărime pe penis de 5 luni mia dat diferite alifii si pastile dar degeaba ce am mai citit eu cred ca e candidă ,dar acum mai nou fac si febra seara câteodată si m-a dor testiculele si de asupra la penis înspre burta foarte tare uneori... Va rog datimi o părere ce as putea sa am. Mulțumesc