candida sau altceva?! va rog raspuns urgent!

Candidoza

Postata de Mariana1898799 cu 15 ani in urma.

buna!in urma cu cateva saptamani am avut niste mancarimi vaginale f suparatoare.mi-am dat cu clotrimazol crema si au mai disparut.Problema este ca acum are si prietenul meu aceleasi mancarimi si i-au aparut niste bubite rosii pe penis.Ne-am dat amandoi cu clotrimazol crema si au mai disparut dar imi este teama sa apara iar la intreruperea tratamentului.aveti idee ce ar putea fi si ce tratament sa urmez ?

Raspunsuri (2)

constantin5102798

acum 15 ani

NU trebuie sa fie neaparat candida poate sa fie orice altceva!!.Nu ai fost prea inspirata ca ,inainte de a face macar o analiza a secretiei vaginale,ai folosit clotrimazolul.Nici un forumist nu-ti poate raspunde la intrebarea ta cu atat mai mult un medic. Du-te si fa-ti analiza secretiei vaginale dupa o saptamana de la intreruperea tratamentului cu clotrimazol si mai ales fara sa faci spalaturi vaginale inaintea analizei cu 24 de ore .

Utilizator11556006338

acum 5 ani

Daca are bubite rosii s-ar putea sa fie herpes. Aveti grija si incercati sa evitati contactul sexual. Prezentați-va la medicul ginecolog cât de repede.