CANDIDA-RASPUNS

Candidoza

Postata de claudia431 cu 13 ani in urma.

Ma tot lupt cu candida de cativa ani.Analizele din secretie vaginala,sunt bune nu mai am candida,dar de 1an si jumatate sunt foarte obosita.Medicii imi spun ca e doar stresul,calciu si magneziu. Intamplator am aflat despre cineva,un barbat care isi face tot felul de analize de vreo 3 ani,si la alte spitale din tara ca nu se simte bine. Ghiciti ce are.CANDIDA in tot corpul,i-a atacat mai multe organe inclusiv creierul.A descoperit-o tarziu. A aflat asta printr-o simpla analiza din scaun.Aceasta boala e transmisibila,asa ca si sotia lui are candida.
Asa ca mi-am facut analiza la fecale si am si eu candida.Da din scaun aflati daca aveti candida.Din sange se face o analiza la sistemul imunitar,care trebuie adus la normal ca sa nu mai avem probleme cu candida si altele (alergiile de exemplu!!!)

Raspunsuri (15)

Alecsandra

acum 13 ani

Si ce tratament exista pentru candida?

claudia431

acum 13 ani

Depinde cat de grav este,se poate ajunge la internare,perfuzii.Asa ca faceti analizele la scaun si mergeti la medic daca e cazul.

claudia431

acum 13 ani

eu fac acum tratament cu FLUCOVIM 150mg, timp de 21 de zile, 1 pe zi,apoi dupa 10 zile de la terminarea tratamentului,o sa repet analiza de scaun. In prospectul de la flucovim gasiti toate explcatiile necesare pentru tratament.

alessya

acum 13 ani

am nascut o fetita acum 5 luni si am ramas insarcinata dupa 3 luni......am facut chiurotaj acum o luna si nu inteleg acum de ce am o durere insuportabila in timpul contactului sexual exact la intrare in vagin..sunt foarte nedumerita.............imi poate da si mie cineva un raspuns.........

claudia431

acum 13 ani

mergi la medic sa iti faca analize

Iuli

acum 13 ani

Mergi la medic sa vezi ce e (s-ar putea sa nu aiba legatura) si cu ocazia asta pune-ti sterilet sau leaga-ti trompele!

lucyfer_1108

acum 13 ani

buna
am si eu o intrebare , prietenul asta al tau avea analizele la sange bune? si referitor ca avea candida avea probleme cu eruptiile .....?

logos70

acum 13 ani

Exista un tratament eficient impotriva candidei, C-Free se numeste, se gaseste in sistemul mlm al firmei Coral Club International, il puteti gasi si pe siteul www.coralclubin.eu, va pot sta la dispozitie pentru amanunte.
Sigur, si imunitatea este foarte importanta, pe acest site gasiti si tratamente optime pentru imunitate, sanatatea femeii, sanatatea copilului, sanatatea barbatului, antioxidanti cu nanoclusteri, etc...

claudia431

acum 13 ani

analizele la sange pot fi bune,si poti fi purtator de candida. nu avea eruptii.

Patricia

acum 11 ani

Buna! ne puteti spune si noua ce tratament ati urmat pentru a scapa de candida?

claudia431

acum 11 ani

FLUCOVIM 150mg, timp de 21 de zile, 1 pe zi,apoi dupa 10 zile de la terminarea tratamentului,se repeta analiza de scaun. In prospectul de la flucovim gasiti toate explcatiile necesare pentru tratament.

Patricia

acum 11 ani

multumesc frumos!

elena

acum 8 ani

Candida se raspandeste in organi si acolo unde gaseste mediu propice adica microbi bacterii care o ajuta sa se hraneasca, acolo se stabileste. O candida vaginala are intotdeauna cauze intestinale. Regim alimentar si consultat gastrpenterolul. Fara sex oral.

Cristi

acum 7 ani

spuneti-mi si mie va rog frumos ce analize de scaun trebui sa fac pentru depistarea candidei . este vorba despre coprocultura obisnuita?

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Antifungigrama din fecale.