candida paote da urticarie?

Candidoza

Postata de Costinelll cu 12 ani in urma.

ma confrunt cu o candida intestinala si in acelasi timp mi-a aparut si o urticarie.poate fi acesta cauza declansarii urticariei?

Raspunsuri (5)

cici

acum 10 ani

Da,poate fi o cauza a unei candide.Pentru un diagnostic corect,faceti examen parazitologic care consta in analiza de fecale.

palamache

acum 8 ani

trebuie examen de coprocultura , nu coproparazitologic!!!! Nu vb daca nu stii. Candida este o ciuperca microscopica de cativa microni , se observa numai la microscopie in ultraviolet!!!
Trebuie sa cunosti un microbiolog personal, altfel nu iti face nimeni aceasta analiza! Mai bine iti faci aceasta analiza in Austria sau Germania , daca ai drum. Altfel candidoza intestinala in Romania se descopera doar dupa simptome si anume relativ simplu daca dupa ce consumi o prajitura dulce , incepi sa dai gaze.. atunci in mod cert ai candidoza intestinala deoarece ea se hraneste cu zahar si elimina gaze .

MembruMobileApp1509799456

acum un an

O parazitoza intretine fungii.

dima

acum 8 ani

Faceti fungigrame din vagin, exudat faringian fecale si urina.

Utilizator11581503159

acum 4 ani

Buna ziua ! Te rog frumos zimi daca ai gasit tratamentul si dieta pentru candida intestinala ca si eu ma confrunt cu asa ceva