candida din gura pana la....iesire!!!!!!

Candidoza

Postata de Madalina227104230 cu 13 ani in urma.

Sunt plina de Candida.Limba imi e alba de atata candida, vaginal sunt un dezastru si totul dupa ani si ani de tratamente.De la alopate la homeopate, naturiste, creme, ovule, spalaturi, tratamentul partenerului, cresterea imunitatii, tot ce mi-au dat doctori cu nume sau mai putin cunoscuti.DACA CINEVA ARE O IDEE SALVATOARE, O ASTEPT CU CEL MAI MARE INTERES!!!!!!!!!!

Raspunsuri (11)

carlamihai

acum 13 ani

buna ziua Madalina! id-ul meu : adnana_2967. sa incercam sa vb. pe mess. te astept cu drag!

colnago

acum 13 ani

Un real ajutor poate avea bautura bioactiva Tahitian Noni

daniela

acum 13 ani

Am scapat de Candida urmand un tratament cu produse naturiste.
Schema include urmatoarele>
- Acidophilus, echilibreaza ph-ul, flora bacteriana si tranzitul intestinal, prevenind
astfel recidivele).
- Para Protex, are rol antifungic si antibacterian realizand astfel o protectie a sistemului imunitar
- Evening Primrose Oil, regleaza dezechilibrele hormonale la femeie ce presupun si aparitia candidozelor

didinita

acum 13 ani

si la barbat se poate aplica acest tratment?

mona

acum 13 ani

Cauta argint coloidal pe net sau in farmacii.

mm

acum 13 ani

alexandru,sa iti fie rusine..... .
Ar trebui sa iti atingi potentialul maxim ca si barbat prin alte cai..... .oricum ma indoiesc ca esti mare barbat daca esti pe acest site citind despre problemele femeilor.... . Asa ca fetelor....putem sa ii spunem la ALEXANDRA sa nu isi mai piarda timpul aici si sa mearga sa isi gaseasca ciucurelul,asta daca are asa ceva :))

NIKOLE

acum 13 ani

AI FACUT ANALIZE DE SANGE

nebunik

acum 13 ani

mie mi a recomandat medicul gynozol tantum rosa canesten crema si nizoral si pentru mine si pt partener.problema este k mi a recomandat sa mi fac spalaturi cu tantum rosa dizolvat in ceai de galbenele si nu sunt prea increzatoare in aceste spalaturi.voi ce ziceti?

petruta

acum 8 ani

pentru steatoza hepatica ce imi recomandati?

Nedolici daniel

acum 8 ani

Buna am si eu o problema cu limba este foarte alba si bubite pe limba si imi simt gura uscata ce tratament imi recomandati?

MembruMobileApp1499181527

acum 6 ani

Dacă medicamentele nu te-au ajutat încearcă sa renunți total la dulciuri, pâine albă , paste făinoase. Se consuma foarte putina carne de pui friptă sau fiarta, iaurt foarte mult bifidus,acidofilus din gama cu multe culturi si ceapa foarte multă , Ferește-te de dusurile fierbinți si bea numai apa sau ceai neîndulcit. Un regim strict da rezultate.