buna

Candidoza

Postata de mihaela832116185 cu 15 ani in urma.

buna ziua! de aproximativ 3 zile ma confrunt cu niste sangerari vaginale,care seamana de fapt,cu ciclu menstrual.ultima menstruatie a fost acum 2 saptamani.precizez ca de 2 zile urmez un tratament cu macmiror ovule(1 seara) pt candida.ce imi puteti spune in legatura cu aceste sangerari tinand cont ca au trecut abia 2 saptamani de la ultima menstruatie? va rog sa ma ajutati cu raspuns urgent.multumesc

Raspunsuri (5)

vlad26

acum 15 ani

Orice sangerare care este in afara menstruatiei ar trebui sa te determine sa mergi la medic: poate fi o cauza hormonala, o disfunctionalitate undeva sau pur si simplu sa fi ramas insarcinata (daca sangerarea este redusa cantitativ). Macromirul nu ar da sangerari si nici candida.

mihaela832116185

acum 15 ani

da este redusa cantitativ.Ultimul act sexual a fost cu o luna inaintea ultimei menstruatii,.Este posibil sa fiu insarcinata?Normal nu ar trebui sa nu mai ai menstruatie?sangerarile pot fi semne ale sarcinii?

mihaela832116185

acum 15 ani

a inceput sa nu mai fie asha redusa cantitativ..3 zile a fost redusa acum vad k se comporta ca o menstruatie.nu stiu ce sa fac..

hci

acum 15 ani

Dragav mea,
ai o dereglare de ciclu datorita acestor ovule.
nu te speria.
continua tratamentul si mergi la un consult ginecologic

Cristina- Mihaela

acum 15 ani

BUNA,Sunt Carmen si eu ma confrunt cu un ciclu neregulat de 2 luni,imi vine la 4,3,2 saptamini,a mai trecit cineva prin asa ceva?