Buna ziua

Candidoza

Postata de Andrada79 cu 11 ani in urma.

In urma cu ceva timp mi-a aparut o scurgere alb-galbuie,branzoasa si urat mirositoare.Am fost la doctor,iar cand mi-au venit rezultatele,nu mi-a spus ce problema am,ci doar mi-a dat un tratament cu ovule,cutie cu 6 ovule.Nu mi-a trecut,iar a doua oara mi-a dat tot tratament cu ovule,dar de data asta au fost 12 ovule.Mi.a trecut o perioada,si acum mi-a aparut iar.As dori sa pot stii ce este si ce sa fac.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este o infectie vaginala a carei cauza este stabilita in urma examinarii secretiei vaginale.
Este bine sa intrebati medicul ginecolog curant despre tipul infectiei si, in functie de aceasta, sa primiti recomandarile pentru tratamentul si preventia recurentei infectiei.

Rodica Galcean

acum 10 ani

Iti recomand tratamentul cu Candy Clear 5. Trateaza si vindeca orice simptom al Candidei. Este important sa il folosesti impreuna cu sotul tau ca sa nu te infectezi din nou.

Andrada79

acum 10 ani

Multumesc.